Stwórz z nami wymarzoną przesyłkę!
Stwórz z nami wymarzoną przesyłkę!
Koszyk 0

UNBOXING EXPERIENCE czyli moment rozpakowania

Najważniejszy jest unboxing experience, czyli moment rozpakowywania?

Zacznijmy od najważniejszego, czym jest w ogóle unboxing experience, a potem przejdziemy do jeszcze ważniejszego zagadnienie w zakresie marketingu - czyli jak go najlepiej wykorzystać. Musimy pamiętać, że unboxing experience to jeden z głównych czynników wspierających user experience marki związany z danym produktem i najważniejszy punkt na styku Klienta z marką.

Prosta definicja Unboxing experience

Unboxing experience to moment rozpakowywania, moment oczekiwania na zobaczenie zawartości, moment doświadczania, celebracji. Dla nas to dosłownie doświadczanie rozpakowywania i właśnie to doświadczenie będzie jeszcze kilkukrotnie pojawiało się w naszym tekście.

Brzmi znajomo dla każdego z Nas? Oczywiście! Pierwszy raz unboxing experience doświadczyliśmy jako dziecko, odpakowując swój pierwszy prezent pod choinką. Każdy z nas pamięta to uczucie, które towarzyszy nam co roku, ekscytacja przeplatająca się z oczekiwaniami… przy rozwiązywaniu wstążki, rozrywaniu ozdobnego papieru, otwieraniu pudełka - znasz doskonale te emocje.

Według Wikipedii, unboxing (dosłownie wyjmowanie z pudełka, odpakowywanie) – rodzaj filmu przedstawiającego rozpakowywanie nowego produktu, często sprzętu elektronicznego, choć czasem także innych rzeczy, w tym kosmetykówczy po prostu produktów zamówionych przez internet. Popularne jest umieszczanie takich filmów w serwisie YouTubeChoć filmy przedstawiające odpakowywanie przedmiotów powstawały już wcześniej, to pierwszy film zawierający słowo unboxing został umieszczony na YouTube w 2006 roku.*

Jak możemy przeczytać, definicja znajdująca się na Wikipedii jest już trochę przestarzała - w tym momencie wszelki unboxing experience poza YT jest popularny na Instagramie oraz Facebooku.

Jak powinien działać unboxing experience?

Unboxing experience jest ściśle powiązany z wysyłkami kreatywnymi, paczkami pr, paczkami promocyjnymi dla influencerów czy launchem nowych produktów. Umieszczenie filmiku lub zdjęcia danej paczki przez odpowiednio dobranego influencera to gwarancja promocji marki, zwiększenia zasięgu i przede wszystkim dotarcia do właściwej dla marki grupy docelowej.

Podczas kreacji wysyłki, należy pamiętać, że najważniejszy jest produkt. Zawsze powtarzamy naszym Klientom, że unboxing musi być wyważony, gdzie zarówno opakowanie, jak i produkt wywołają efekty WOW. Opakowanie ma pokazać najważniejsze cechy produkty i marki. Przede wszystkim chodzi o stworzenie odpowiedniej narracji, to przedłużenie storytellingu marki. To integralna część komunikacji marketingowej, już na tym etapie możemy przekonać odbiorcę do naszej marki czy produktu, ukazać się z bardziej kreatywnej strony niż konkurencja.

Planowanie unboxing experience krok po kroku

W świecie w którym wszystko wydaje się, że już było – musimy nieustannie zaskakiwać naszą kreatywnością. Jak zaplanować idealny unboxing dla marki?

  1. Po pierwsze przeanalizujmy markę, jej wartości i cele oraz oczekiwania jej odbiorców.  Jeśli jest już obecna jakiś czas na rynku, ważne jest sprawdzenie jak wcześniej dostarczała swoje produkty ambasadorom i influencerom - jeśli tego nie robiła, to sprawdźmy dlaczego. Taka analiza pozwoli nam jak najbardziej dopasować pomysł do marki. Nie namawiajmy marki do czegoś co jest modne, ale niekoniecznie pasuje do niej!

  2. Sprawdź punkty styku Klienta z marką
  3. Poszukaj inspiracji w składzie produktów, miejscach pochodzenia, produkcji - często pomysł na doskonałą wysyłkę kreatywną jest bardzo blisko

  4. Pamiętaj, żeby promowany produkt był najważniejszy. Nie dodawaj za dużo dodatkowych gadżetów, które mogą odciągnąć odbiorcę od głównego produktu.

  5. Kiedy wydaje nam się, że mamy już idealne opakowanie, dodatki, sposób dostawy - usiądźcie i przeanalizujcie od początku moment otrzymania paczki jako odbiorca. Tworząc wysyłkę kreatywną, stań po drugiej stronie i krok po kroku zobacz jakie Ty masz odczucia. Jest kosmos? To nie ma na co czekać, twórz historię swojej marki i wysyłaj!

Zobacz nasze realizacje i przykładowy unboxing experience przygotowany dla marki Healthlabs z okazji wprowadzenia nowego produktu na rynek.

* Źródło Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Unboxing

Nowszy post